Onderzoek Clusterdeal Regio Holland Rijnland gestart
19 december 2025
Tijdens een bijeenkomst met vertegenwoordiging van gemeenten uit Regio Holland Rijnland, Liander, Firan, EBN, D4 en Holland Rijnland Wonen hebben AT Osborne, Rebel en RVO het onderzoek naar een regionale clusteraanpak toegelicht. De clusterdeal is een belangrijke stap naar het gezamenlijk realiseren van het regionaal verbonden warmtesysteem Regio Holland Rijnland.
Ondernemersverenigingen maken zich, binnen de Koepel VNO-NCW Rijnland, sterk voor een gedegen ondernemers- en vestigingsklimaat in onze regio. Daarom overhandigde Tino Meijn, voorzitter VNO-NCW Rijnland, vanavond een manifest aan Peter Heijkoop, voorzitter van Regio Holland Rijnland, tijdens de vergadering van het Algemeen Bestuur.
Steeds meer bedrijven wachten op een elektriciteitsaansluiting of -uitbreiding. Bouwen en uitbreiden van elektriciteitsinfrastructuur alleen is niet genoeg. Alternatieve bronnen zoals warmte en decentrale oplossingen zijn ook nodig. Energiehubs op bedrijventerreinen is zo’n decentrale oplossing en draagt bij aan het creëren van ruimte op het net. Op 16 december, bij PLNT in Leiden, kregen verschillende belanghebbenden uitleg hoe bedrijven samenwerken om energieverbruik en netcapaciteit af te stemmen.