Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Nieuwe naam, nieuwe logo’s, nieuwe sites

30 oktober 2025

Vanaf vandaag, 30 oktober, heten wij officieel Regio Holland Rijnland. De toevoeging van ‘Regio’ in onze naam verduidelijkt waarvoor wij staan als organisatie. Tegelijk met de nieuwe naam, veranderen ook onze logo’s en lanceren we drie nieuwe websites.

Met de naamswijziging zijn we niet echt origineel. De meeste regionale samenwerkingsverbanden hebben namelijk het woord ‘Regio’ in hun naam. Maar het maakt wel duidelijk op welke schaal wij onze taken uitvoeren. En het zorgt ervoor dat we minder snel worden verward met organisaties als Holland Rijnland Wonen, hoogheemraadschap van Rijnland of Huren in Holland Rijnland.

Knipoog

Een nieuwe naam verdient ook een ander logo. Ons nieuwe logo – zoals hierboven afgebeeld – bestaat uit drie, om elkaar draaiende cirkels, die zijn opgeknipt in losse delen. De drie kleuren verwijzen naar ons landschap in de regio: het water, de steden en de natuur. Het midden van het logo bestaat uit een icoontje dat zowel het hart van de regio verbeeldt als een knipoog is naar de tulpen uit ons oude logo. Zowel Regio Holland Rijnland als Regionaal Bureau Leerrecht maken nu gebruik van dit nieuwe beeldmerk.

Eigentijds

En niet op de laatste plaats lanceren we vandaag drie vernieuwde websites: voor Regio Holland Rijnland, Regionaal Bureau Leerrecht en Regiotaxi Holland Rijnland. Het ontwerp van de sites is eigentijds en toont in één oogopslag aan waarvoor wij als regionale samenwerking aan de lat staan.  Vanzelfsprekend is de informatie op de websites grondig tegen het licht gehouden en vernieuwd. De drie sites zijn gebruiksvriendelijker en voldoen uiteraard aan alle eisen rondom veiligheid, toegankelijkheid en privacy.